Menu Menu
Julia Długołęcka

Wielki finał pierwszej edycji McCafé® Barista Cup już za nami... 12 czerwca 2015 roku wyłoniliśmy najlepszego baristę McCafé. Tytuł ten zdobyła Julia Długołęcka, która na co dzień pracuje w warszawskiej restauracji McDonald’s® w Wilanowie.

Przygotowanie kawy
Ico coffe and books

Wielki finał konkursu składał się z 3 etapów. Na każdym z nich 24 zawodników musiało wykazać się określonymi umiejętnościami. Jury zwracało uwagę na technikę przygotowywania napojów kawowych, umiejętności latte art i kreatywność.

Poziom wiedzy i umiejętności uczestników bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich członków jury. Świeże spojrzenie, kreatywność, szeroka wiedza na temat kawy – to te cechy wywarły największe wrażenie. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana! – podsumowała konkurs Katarzyna Zyzało, Mistrzyni Polski Baristów 2012 i 2014 na co dzień zajmująca się w McDonald’s rozwojem oferty McCafé.

Preparing coffee
Julia Długołęcka i inni
Puchar
  • Szóstka najlepszych baristów z najlepszych:
  • Dominika Król (Restauracja McDonald’s Gdańsk Świętokrzyska)
  • Emilia Łuniewska (Restauracja McDonald’s Warszawa Legionowo)
  • Kasia Małkowska (Restauracja McDonald’s Konstancin)
  • Julia Długołęcka (Restauracja McDonald’s Warszawa Wilanów)
  • Sylwia Palonek (McCafé Kraków PKP)
  • Joanna Szklarz (Restauracja McDonald’s Tarnobrzeg)
Latte Macchiato
Ikona filiżanka

Zadaniem finalistów było stworzenie własnego, autorskiego napoju kawowego przy wykorzystaniu ściśle określonych składników, m.in. syropów smakowych, wielosmakowych posypek, kandyzowanych owoców, przypraw oraz świeżych ziół. Część z tych składników była im znana wcześniej, ale o pozostałych dowiedzieli się dopiero w trakcie finału!

Kreatywni i niesamowicie zdolni bariści pracują na co dzień w McDonald’s, każdego dnia przygotowując dla Was doskonałe kawy…

Latte Macchiato